Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněné dílny -místa

Autor Jarka
Předmět chráněné dílny -místa
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, pracuji ve firmě, kde nás je asi 90% invalidních důchodců. Normy máme stejné, jako zdraví lidé v Siemensu, plat cca 12 000.- čistého. Směny jsou ranní a odpolední 7.5 hod. Vedení na nás vymyslelo nástěnku, kde dostáváme černé puntíky za různé prohřešky. Musíme sedět jak přibitý na židli a makat. Většina má zdravotní problémy a musí občas vstát a protáhnout se. Bylo nám sděleno, že pokud budeme mít 3 puntíky dostaneme vytýkací dopis a třeba vyhazov, nebo nám strhnou prémie. (máme základ+výkonnostní premie, žádné osobní ohodnocení) tak snad nelze strhávat z výkonnostních prémii.

Proč vám to píšu, zajímá mě váš názor, jelikož mi připadá takovéto puntíkování jako šikana od vedení. Po 45letech práce dávat nemocným lidem černé puntíky...je ponižující a nikde jsem se s tím nesetkala. Můžete mi napsat váš názor na tento problém? Moc děkuji předem Jarka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

 samozřejmě, že se jedná o šikanu a zaměstnavatel by si to neměl dovolit. Doporučuji Vám, abyste se obrátili na inspekci práce a podali stížnost na zaměstnavatele, který Vás takto šikanuje.  Zaměstnavatel na Vás pobírá poměrně velké peníze z veřejných rozpočtů a tak je nehoráznost Vás takto šikanovat. Inspekce práce sídlí v každém okrese a můžete podat písemnou stížnost nebo to s nimi konzultovat, jak postupovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.