Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna bez dotací

Autor Dana
Předmět chráněná dílna bez dotací
Dotaz Dobrý podvečer. Jsem zaměstnaná v chráněné dílně již třetím rokem.Dnes nám ředitel naší firmy Copra luc Vysočina oznámil,že se jim po celé tři roky nepodařilo získat dotace.I když máme statut chráněné dílny.I když žádají,vysvětlují,prý jen jeden úředík to vše sabotuje.Dnes nám bylo oznámeno,že již nás nemohou dotovat.Bylo nám řečeno že pravděpodobně po Novém roce budeme zrušeni.Ptám se,jak je to možné?na Humpolecku moc práce není ani pro zdravé lidi natož pro nás zdravotně postižené.Jak je možné že třeba firmě nepomohl pracovní úřad?Ředitel nám řekl že prý už pomalu znají všechny ministry,všechny instituce žádají o pomoc a prý nic se nedá dělat.Lže nám náš zaměstnavatel?Zrovna v Jiřicích 29,nás pracuje 14lidí a teď zůstaneme bez práce.Prosím,co dělá vedení špatně že nemohou uspět se žádostí o dotace?Děkuji za odpověď a přeji klidný večer.D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

připadá mi to velmi podezřelé a připadá mi to, že Vám pan ředitel lže. Bylo by lépe, kdybyste napsala vše na můj email v.krasa@nrzp.cz. Mluvil jsem telefonicky s jednatelem firmy, slíbili mi, že mi pošlou důkladnou informaci. Přesto potřebuji od Vás informaci, Vaše jméno neprozradím, ale pokud chceme udělat pořádek, tak musím mít konkrétní údaje.

S pozdravem Václav Krása