Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna a víkendové přesčasy a svátky

Autor Tomáš Kovařík
Předmět chráněná dílna a víkendové přesčasy a svátky
Dotaz Dobrý Den, pane Kráso můj dotaz zní takto: V současné době pracuji v chráněné dílně ve dvousměnném provozu a to ráno nebo odpoledne (8hodin)a já jsem osobou invalidní ve 2 stupni a chtěl bych zkusit pracovat bud ve svátky (8 hodin) nebo o víkendu (8 hodin).Ptám se z toho důvodu aby mi česká správa sociálního zabezpečení nevzala invalidní důchod.Myslíte si, že bude stačit povolení pracovat o víkendu a ve svátky mým psychiatrem? Můj psychiatr mi zatím povolil 8 hodinové směny v pracovní dny.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

nevidím žádný problém v tom, že byste pracoval ve svátek či v sobotu. Důležité je, abyste vykonával práci, která odpovídá Vašemu zdravotnímu stavu. Myslím si, že se nemusíte obávat, že by Vám byl odebrán ID pro práci ve svátek či v sobotu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.