Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor Lenka Hlavatá
Předmět chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den manžel má přiznán 3stupen invalidity ,průkazku ZTP, má domácí práci z chráněné dílny ,kterou mu každý týden vozí.Chtěla jsem se zeptat zda existuje nějaká minimální mzda za  tuto práci mám totiž pocit že mzda je vážně směšná.Pobírá tento zaměstnavatel na manžela táké nějaký příspěvek od státu . Děkuji za odpovědi. Hlavatá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hlavatá,

je to tak, že u III. stupně invalidity je možné snížit minimální mzdu o 50 %. Zaměstnavatel pak pobírá 75 % vyplacené mzdy jako příspěvek od státu. Toto diskriminační opatření bude koncem roku zrušeno, a to na iniciaci NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.