Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Poláková
Předmět Chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Pracuji v chráněné dílně a mám pracovní smlouvu na dobu určitou od 11.6.2012. Byla mi prostřednictvím vedoucí doručena výpověď ze strany zaměstnavatele bez udání důvodu v tzv.zkušební době, kterou jsem podepsala proto,že jsem si vybrala to "lepší zlo". Podle ústního vyjádření mistrové na dílně,údajně z důvodu neplnění (ústně určené,  nepsané) výkonostní normy. Nepatřím se mezi nejpomalejší pracovníky na dílně..Pobírám invalidní důchod II stupně.Má takové jednání chráněné dílny oporu v zákoně? Děkuji za odpověď. Poláková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláková,

ve zkušební době může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr se zaměstnancem bez udání důvodů. V této věci nemáte žádnou možnost obrany.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.