Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor Hana
Předmět chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den,pane Krása.Už jsem vám psala o problémech v chr.dílně.jednání vedení k lidem je neúnosné,ale bohužel pomoci jsme se nedohledali nikde.Obrátili jsme se na ú.p. i na inspektorát práce.Zde s námi velmi ochotně hovořili,ale bohužel prý ani oni nám nemohou pomoci a jediné co prý můžem tak se obrátit na soud,který prý stejně většinou vyhraje zaměstnavatel.Takže jsme zjistili,že v chráněných dílnách nemohou pracovat nemocní,protože nevydrží tempo,nevydrží jednání majitelů a to je dost smutné.Ale zase je pravda,že jsou i chráněné dílny,které jsou na jedničku.je jich málo,ale najdou se.Vám přejeme krásný den a at se vám v životě daří.Bývalí zaměstnanci jedné,,chrán.dílny".

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

pokud chcete, abychom Vám nějak pomohli, tak mi napište na adresu v.krasa@nrzp.cz konkrétní údaje o dílně, kde jste byli na inspektorátu práce a na ÚP. Jinak Vám nemohu více pomoci.

S pozdravem Václav Krása