Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Košťálová
Předmět Chráněná dílna
Dotaz Dobrý den, jsem částečně invalidní, v II. stupni. Pracuji v chráněné dílně, momentálně jsem ve zkušební době a pobírám základní mzdu. Po uplynutí zkušební doby po nás chtějí práci v úkole, aby jsme si na základní mzdu vůbec vydělali. Stanovená norma je vzhledem k našemu zdravotnímu stavu nereálná. Je možné, aby po nás práci v úkole požadovali? V tom případě by byl výdělek vzhledem k vykonané práci minimální.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Košťálová,

i chráněná dílna může po Vás požadovat práci v úkolové mzdě. na druhé strabně, úkolová mzda by neměla být takového charakteru, abyste nebyli schopni si vydělat alespoň minimální mzdu. Je těžké Vám v této věci poradit, protože otázky ocharny zájmu pracovníků spíše spadají do kompetencí odborů. Máte snad jedinou možnost obrátit se na inspektorát práce, který by mohl posoudit reálnost norem vzhledem ke zdravotnímu postižení.

S pozdravem Václav Krása