Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Jana
Předmět Chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Chtěla bych se zeptat na takovou věc. Pobírám ID 1. st a pracuji               v chráněné dílně. Nyní mám jít k posudkové komisi. Co se stane, když mi vezmou ID, budu moci nadále pracovat v chráněné dílně nebo budu muset odejít ? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

v chráněné dílně mohou být zaměstnány i osoby, které nepobírají ID. Doporučuji Vám, pokud by Vám byl ID odebrán, pokusit se získat statut osoby zdravotně znevýhodněné. Má to význam pro zaměstnavatele, protože při jejím zaměstnání může zaměstnavatel čerpat určitý benefit. Problém s Vašim odebráním ID může mít Váš zaměstnavatel. Jednak na Vás čerpá určité dotace, ale zároveň potřebuje příjemce ID proto, aby naplnil potřebné procento zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením.

S pozdravem Václav Krása