Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Iveta
Předmět Chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

prosím o radu nejmenovaná firma u které jsem zaměstnána má chráněnou dílnu.

Jsem OZZ a  teď následně po dlouhodobé nemoci uznána invalidní ll.st. můj zaměstnavatel mě nechce přeřadit do chráněné dílny z důvodu že tam není místo ,ale já vím že tam nabírají z venku důchodce a jiné lidi které nemají žádné zdravotní problémy . Prosím o radu co by se s tím dalo dělat. Děkuji za odpověď Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

situace, kterou popisujete, je velmi obtížná. Zaměstnavatel má právo si stanovit koho vezme či nevezme na konkrétní pracovní místo. Pokud Vám oznámí, že v chráněné dílně Vám nedovolí pracovat, tak to není nic proti zákonného. Musela byste prokázat, že Vás diskriminuje v přístupu k zaměstnání, a to vzhledem k Vašemu zdravotnímu postižení, a nebo byste musela prokázat diskriminaci z jiných důvodů.