Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor Iveta
Předmět chráněná dílna
Dotaz Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli na chráněné dílně mohou nařídit přesčasové hodiny.Děkuji za odpověď,s pozdravem Iveta Buťáková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

obecně platí, že zaměstnavatel se musí dohodnout se svými pracovníky, zda souhlasí s prací přesčas. Pokud nesouhlasí, tak mu může práci přesčas zaměstnavatel nařídit pouze v případě, že by se tím zabránilo velkým hospodářským škodám, případně škodám na zdraví. Jinak je to vždy po dohodě. Takto si to musíte pokusit vyjednat.

S pozdravem Václav Krása