Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chranena dilna

Autor Eva Brádlerová
Předmět chranena dilna
Dotaz

Dobry den,chtela bych se zeptat zda je normalni aby v chranene dilne  kde pracujeme v ukole se neustele zvysovala norma.A to tak ze nekteri maji problem docilit 75% coz je brano jako 100% u zdraveho.Mame z toho pocit ze nas vyuzivaji pro sve vlastni obohaceni.Jsou schopni rict,kdyz nezvladas jsi lempl a pani vedouci  prohlasila,ze nejsme nemocni, ale mame to pouze v hlave.A to nemluvim o podminkach v jakych pracujeme,priklad nedostatek zidli nekteri si porizuji sve vlastni,od rana az do vecera sviti slunce na dilnu a nikdo neni schopen zajistit zaluzie.V letnim obdobi nezajistili ani vetraky pry staci lahev se studenou vodou pod nohy.Lide kolabovali,ale lekarska pomoc je pry zbytecna.Nevime co si o tomto pristupu mame nyslet,pripadame si tam jak otroci.Hlavne delej a nic jineho je nezajima.Nevime kde se poradit proto zkousim Vas .Byla tam kontrola z hygieny o ktere se vedelo uz minimalbe tyden dopredu,kontrola mereni namahavosti prace ale nikomu nikdo nic nerekl ani tem u kzerych to mereni provadeli.Chtela bych touto cestou vedet kam se mame obratit o dalsi  radu aniz by o vsem nevedeli jeste driv nez se tak uskutecni.Dekuji predem  a s pozdravem krasneho dne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brádlerová,

jediné řešení je, abyste se obrátili jednak na Inspekci práce se stížností. Inspekce má pracoviště v každém okrese a dále se můžete obrátit na Úřad práce, který přispívá významnou měrou na činnost chráněné dílny, a tudíž je žádoucí, aby zaměstnanci byli spokojeni a mohli pracovat za standardních podmínek.

Pokud byste chtěla, abych já podal stížnost, tak potřebuji konkrétní údaje, ale lépe bude, když to zkiusíte sami.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.