Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor kamila
Předmět chráněná dílna
Dotaz Dobrý den pane Kráso, pracuji v chráněné dílně a chtěla bych se zeptat: Dostává zaměstnavatel dotaci od státu 12 000 při práci na 8 hod a při práci na 6 hod. úměrnou část a odpisy na daních jsou stejné u všech stupňů invalidity nebo se to liší? Děkuji za odpověď Kamila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kamilo,

ano je to skutečně tak, že zaměstnavatel při sníženém pracovním úvazku obdrží procentuálně nižší částku dotace podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

Pokud jde o odvody, tak sociální pojištění se snížuje podle výše výdělku. Pokud jde o zdravotní pojištění, tak to se platí ve výši odvodu z výše minimální mzdy. To znamená, že při snížení úvazku nelze platit menší zdravotní pojištění než které odpovídá výpočtu z minimální mzdy.


 

 

 

 


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji