Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Wywialová
Předmět Chráněná dílna
Dotaz

Dobrý den pane Kraso mám takoví dotaz kamarádka není invalidní a chtěla by pracovat v chráněné dílně jako uklízečka je jí 55 let a zaměstnání nesežene je to možné ji v chráněné dílně zaměstnat nebo to je jenom pro invalidi.Děkuji za odpověd Wywialová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wywialová,

samozřejmě, že Vaše kamarádka může pracovat v chráněné dílně jako uklizečka. Tyto dílny nejsou určeny pouze pro osoby se zdravotním postižením. Naopak je žádoucí, aby některé pracovní pozice byly obsazeny lidmi bez zdravotního postižení, aby mohli zajiš´tovat věci, které lidé s handicapem nezvládnou. Záleží na zřizovateli nebo majiteli takového pracoviště, zda Vaši kamarádku zaměstnají.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji