Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor Kamil Jeřábek
Předmět chráněná dílna
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chtěl bych se zeptat, jestli chráněná dílna dostává stejný státní příspěvek na lidi, kteří pobírají důchod a ty kteří mají jen OZZ. Děkuji KJ

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jeřábku,

zaměstnavatel, zaměstnávající více než 50 % OZP má ze zákona o zaměstnanosti možnost obdržet podporu na mzdu pracovníků, kteří pobírají ID, a to ve výši až 8000,- Kč měsíčně. Vždy však maximálně 75 % mzdy + maximálně 2000,- Kč na režijní náklady měsíčně. U OZZ je podpora ve výši maximálně 5000,- Kč měsíčně, a to také nejvýše do 75 % mzdy a k tomu ještě 1000,- Kč na režijní náklady.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji