Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Chráněná dílna

Autor Michael
Předmět Chráněná dílna
Dotaz Dobrý den,měl bych dotaz ohledně chráněné dílny,jestli stačí aby byl člověk OZZ jako Osoba zdravotně znevýhodněná např ( Nemoc z povolání ) aby mohl u vas pracovat ? a jak je to ze zdravotním a socialním pojistěním ? děkuju za dotaz.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michaeli,

v chráněné dílně může pracovat každý. Záleží na zaměstnavateli, koho zaměstná. Chráněné dílny dnes už vlastně neexistují, máte na mysli zaměstnavatele, zaměstnávajícího více než 50 % OZP.

Pokud je osoba v invalidním důchodu, nebo OZZ, tak výše uvedený zaměstnavatel může pobírat podporu z aktivní politiky zaměstnanosti, a to buď na mzdy, režijní náklady, případně na zřízení takového místa. Vše Vám vysvětlí na ÚP.

S pozdravem Václav Krása