Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chráněná dílna

Autor Houdová Vladimíra
Předmět chráněná dílna
Dotaz

Vářený pane Krása,

prosazením povinné minimální mzdy i pro zaměstnance chráněné dílny jste způsobil propouštění

invalidních zaměstnanců, kteří nemají potřebnou produktivitu práce. Je jich troufnu si říct 70% z této skupiny. Příspěvek od úřadu práce je sice 8000,- Kč na měsíc, ale včetně odvodů zaměstnavatele, maximálně 75% mzdy. Kolik procent skutečně invalidních lidí je schopno si na svoji mzdu vydělat?

Další příspěvek 2000,- na osobu(ne jak jste níže informaoval až 4000,-) je na provozní náklady, které prokazujete UP, včetně řežijních mezd vedoucích zaměstnanců. Kolik osob asi uhlídá (ohledně bezpečnosti práce, dovozu materíálu apod.) jeden vedoucí zaměstnanec (dříve mistr), pokud zaměstnáváme i psychicky invalidní zaměstnance? Domnívala jsem se, že sníženou minimální mzdu mají proto, že pobírají invalidní důchod, žádnou diskriminaci v tom nevidím.

Stejný názor na to mají i zaměstnanci spolupracující chráněné dílny.

Pokud budete tímto směrem pokračovat, slušné chráněné dílny zaniknou, omezí svůj provoz pouze na  zaměstnance, kteří si mohou na mzdu vydělat. Nezmizí tím účel chráněné dílny? Je předpoklad, že tito lidé by našli uplatnění i na volném trhu práce.

Osobně dávám vám za vinu, propouštění a rušení chráněných dílen.

Domnívám se, že jste měli prosadit důslednou kontrolu podnikání v chráněných dílnách, jistě víte o čem mluvím, a ušetřit tak státu prostředky na provoz chráněné dílny, a nechat na zaměstnavateli odměňování dle vykonané práce. Mohu vás ubezpečit, že zaměstnanci, kteří byli schopni tvořit zisk, byli odměňováni více než minimální mzdou. Teď mají smůlu, doplácí na ostatní.

Prosím o radu, jak zachovat chráněnou dílnu?

Houdová Vladimíra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Houdová,

vyrovnání minimální mzdy už bylo zase posledním rozhodnutím vlády změněno. Takže minimální mzda je nyní u příjemců ID nižší než u ostatních zaměstnanců. Nerozumím Vašemu osočování. Řada Vašich pracovníků pobírá částečný invalidní důchod a ti nepochybně mají takovou produktivitu práce, aby si vydělili více než minimální mzdu. Zaměstnavatelé zneužívali celý systém a vypláceli příjemcům ID pouze ony 4000,- korun, tehdejší minimální mzdy u příjemců ID, a to bez ohledu na jejich produktivitu práce. proto si myslím, že ta situace není tak dramatická. NRZP ČR spolupracuje s Asociací zaměstnavatelů ZP a dále sé Svazem českých a moravských výrobních družstev a víme, že tento problém minimální mzdy se dotýká několika stovek občanů. Souhlasím s Vámi, že stáít měl na zvýšení mzdy reagovat tím, že měla být také zvýšena podpora zaměstnavatelů zaměstnávající OZP. NRZP ČR to také na ministrovi Drábkovi požadovala. Bohužel se tak nestalo. Nelze dlouhodobě připustit, aby část občanů byla diskriminována tím, že má nižší minimální mzdu než ostatní. Je to nerovnost mezi občany, kterou nepřipouští Úmluva o právech OZP a a ni Evropské normy. ČR by tento problém musela stejně urychleně řešit. NRZP ČR pouze důsledně považovala dosržování mezinárodních úmluv.

S pozdravem Václav Krása