Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CHRÁNĚNÁ DÍLNA

Autor Michal
Předmět CHRÁNĚNÁ DÍLNA
Dotaz

Dobrý den, mám ID III.stupně a mám napsáno ,že nemohu pracovat ani za zvláštních podmínek.Pracuji v chraněné dílne na 5 hod deně.Což mám uvedeno i ve smlouvě.Ale zaměstnavatel nás nutí pracovat i 10 hod deně,když je moc práce samozřejmě za stejný plat.Chce aby jsme chodili i v sobotu a neděli,rovněž za stejný plat i bez příplatku za so+ne.Mám dotaz,mužu pracovat na 5 hod aniž by mi byl odebrán ID III.STUPNĚ.A hlavně má zaměstnavatel vubec právo po nás požadovat každý den jinou délku pracovní doby,když to nemám napsáno ve smlouvě.Obvykle nám sdělí,že budeme v práci děle ,těsně před koncem pracovní doby, a ještě mám nárok na to aby mi zaplatil praci když jdu v sobotu i v neděli? ani nevím kolik by mi měl za práci v so+ ne zaplatit,dá se to někde najít.Problém je,že když mu to řeknu tak mě ihned propustí,protože dle jeho slov (jich za dveřmi čeká dalších 50) co budou rádi pracovat i o výkendu zadarmo.Přijde mi to dost sprosté,chovat se takto k lidem.Ještě malý dotaz,musím si nadělávat i tech pul hodiny co mam na oběd ? Děkuji za vaši radu.......

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

u pobírání ID III. stupně máte významené omezení v pracovní činnosti. každému doporučuji, aby nepracoval déle jak tři hodiny denně. ID III. stupně je přiznáván při 70 % ztrátě pracovních schopností. To znamená, že příjemce může pracovat na 30 %, což jsou cca ty tři hodiny. Už vůbec je nepřijatelné, aby Vás zaměstnavatel nutil pracoval o sobotách a nedělích, a nedal Vám za tuto práci volno, nebo aby se s Vámi nedohodl na finanční kompenzaci.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.