Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chraněna dílna

Autor libor kříž
Předmět chraněna dílna
Dotaz

Tim padem příjdu i o misto v chraněné dílně na to neberou asi potaz na posudkove . Pani doktorka už posilala papíry na lpk . Tady kde ted pracuji jsem shaněl hodně dlouho a ted člověk přijde o duchod a o praci kde si člověk zvyknul a to je hned kolem 15000 kč najednou a manželka si přividělat nemuže stara se o dcerku ta je tělesně postižena a syn je hyperaktivní a ja vlastně jsem jediny živitel rodiny a když člověk příjde o duchod a o přividělek najednou .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kříži,

chápu Vaší těžkou situaci. Je nezbytné, abyste se bránil. Pokud Vám bude odebrán ID, můžete podat námitku a případně správní žalobu. Chápu, že zaměstnavatel bude mít snahu Vás propustit, protože pokud Vám odeberou ID, tak nebude na Vás pobírat slevu na dani a příspěvek. On Vás však jen tak propustit nemůže. Musíte se bránit a nepodepsat dohodu o ukončení pracovního poměru. Tím získáte minimálně odstupné, podporu v nezaměstnanosti a je možné, že v tomto čase se Vám podaří získat jiné zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása