Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

cervikální dystonie

Autor Jirka
Předmět cervikální dystonie
Dotaz Dobrý den pane Krása,mám cervikální dystonii krčních svalů a jsem 4.roky po rakovině varlete,nyní mám ivalidní důchod 2.stupně a jsem vedený na úřadě práce asi rok a půl Při poslední návštěvě na úřadu práce mě bylo sděleno,že musím přijmout veřejnou službu a odpracovat zdarma 7.hodin týdne zametáním chodníků a dalších jiných potupných prací.Obvodní lékař potvrdil, že to můžu vykonávat i když jsem mu říkal,že se mě zhorší dystonie a budu mít větší stáčení hlavy,tato nemoc je dost o psychice.Podotýkám,že žádné příspěvky v hmotné nouzi nepobírám,šetřím na plynu i elektrice abych vyžil,v zimě jsem topil jenom když mrzlo.Nevím jakou má tato veřejná služba smysl,když za ni nedostanu ani korunu a ještě utratím svoje peníze za autobus a nějakou svačinu.Chtěl jsem se zeptat jestli se můžu odhlásit z ÚP a poté být doma a neplatit sociální pojištění.Zdravotní za mě platí stát.děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

můžete se odhlásit z evidence uchazečů o zaměstnání. Pokud jste mladší než 55 let, tak Vám je do nároku na starobní důchod počítán pouze rok v evidenci na ÚP. Zdravotní pojištění u příjemců ID platí stát. Pokud však nebudete v evidenci ÚP nemůžete žádat o žádnou dávku hmotné nouze a ze systému státní sociální podpory.

S pozdravem Václav Krása