Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

část.inval.důchod -práce či přivýdělek

Autor Poubová Jana
Předmět část.inval.důchod -práce či přivýdělek
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás s dotazem.Do 31.10.07 jsem byla v PID, po přezkoumání mého zdravotního stavu mi byl PID odebrán a přiznán ČID, což znamená, že od výše uvedeného dne jsemzařazena do jiné kategorie, ale protože mi bylo řečeno, že v období, kdy dochází k vyřizování budu stále pobírat částku, která mi dosud byla vyplácena a odpovídá výši PID.Můj dotaz se týká mé pracovní činnosti. Mohu v tomto přechodném období být zaměstnána na dohodu o pracovní činnosti/či jiný druh přivýdělku/ bez jakékoliv obavy z postihu ze strany OSSZ?Děkuji předem za Vaši laskavost a objasnění tohoto problému. Hezký den přeje Poubová Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poubová,

od data, kdy jste byla přeřazena do částečného invalidního důchodu, si můžete vydělávat neomezeně jakoukoli formou.

S pozdravem.

 

Václav Krása