Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČASTEČNÝ INVALIDNÍ DUCHOD

Autor EDUARD MARGITA
Předmět ČASTEČNÝ INVALIDNÍ DUCHOD
Dotaz

DOBRY DEN,OD r.1995 JSEM OBČANEM SE SNÍŽENOU PRACOVNÍ SCHOPNOSTÍ.ASI PO 6 LETECH JDU OPET PRED KOMISI A BUDU PODSTUPOVAT I LEKARSKE PROSETRENÍ ,JSEM VEDEN U  CESKE POJISTOVNY,MEL JSEM TEHDY URAZ PRAVE DOLNÍ KONCETINY A NEMEL JSEM URAZOVE POJISTENÍ,MEL ME JEN POJISTEN ZAMESTNAVATEL JAKO ZAMESTNANCE.CHCI SE JEN ZEPTAT JESTLI MAM NAROK NA CASTECNY INVALIDNI DUCHOD A JESTLI SI MOHU O NEJ ZAZADAT KDYZ MAM TRVALE NASLEDKY A JESTLI SI MOHU PRI TOMTO DUCHODU I PRIVYDELAT,DEKUJI A Z POZDRAVEM. 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Margito,

o částečný ID si požádat samozřejmě můžete. Záleží však na rozhodnutí lékařské posudkové komise. Při pobírání ČID není občan nijak omezen ve své výdělečné aktivitě.

S pozdravem Václav Krása