Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní

Autor Antonín Trčálek
Předmět Částečný invalidní
Dotaz Jsem po operaci páteře-vyhřezlá ploténka a mám částečný invalidní.Při hledání práce mi lékař napsal takové omezení,že jsem horkotěžko sehnal práci.Mohou mi sebrat invalidní a když ano tak budu mít zdravotní zstav bez omezení?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trčálku,

Vaše otázka není příliš srozumitelná. Pokud pobíráte ČID, tak můžete pracovat a není se třeba obávat jeho odebrání, i když ani to nelze vyloučit. Pokud by Vám byl ČID odebrán, mohl byste být ještě považován za osobu zdravotně znevýhodněnou. Tento statut má určité benefity pro zaměstnavatele takových osob.

S pozdravem Václav Krása