Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečně invalidní důchod

Autor Miroslav
Předmět částečně invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane inženýre,

v roce 2006 jsem měl vážný úraz (autonehoda) a byl v pracovní neschopnosti skoro rok. Poté jsem nastoupil do stávající práce, ale nemohu plnit všechny úkony jako dřív (fyzicky jsem prohlížel železniční mosty za plného železničního provozu mosty) a dostal jsem částečný invalidní důchod (50%). Nnyní chodím o holi - jedno koleno znehybnělé, druhé nestabilní). Moje otázka je následující:

V případě, že bych byl propuštěn, nebo odešel po vzájemné dohodě a pracoval jinde, kde by mi můj zdravotní stav tolik nevadil (úředník - celý den v kanceláři u počítače,..) měl bych nárok na částečně invalidní důchod?

děkuji za odpověď

M.Teichman

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Teichmane,

především nejsem inženýr. ID je stanoven na základě zjištění míry poklesu pracovních schopností posuzované osoby a nikoliv podle druhu práce. To znamená, že změna zaměstnání by neměla mít vliv na Váš ID.

S pozdravem Václav Krása