Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částeč.inval.důchod

Autor Irma
Předmět částeč.inval.důchod
Dotaz

Dobrý den,jsem pacientka po 4 operacich páteře a byla jsem 10 let v plném inval.důchodu.Je mi 51 let a před 2 lety mi odebrali plný inval. důchod a přidělili  jen částečný.Od té doby jsem vedena na uřadu práce,ale bohužel jsem žádnou práci nenašla.Chtěla bych se vás zeptat,zda mám zůstat stále v evidenci uřadu práce nebo mohu toto ukončit.Nevím,zda to nebude mít nějaký negat.vliv na budoucí starobní důchod.  Moc děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

doporučuji Vám abyste zůstala v evidenci úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání. Na Vašem místě bych  aktivně spolupracoval s úřadem práce na získání nového pracovního místa. Nikdy nevíte, zda nějaká vhodná práce se nevyskytne. Být v evidenci úřadu práce je také důležité z hlediska některých dávek hmotné nouze, pokud byste se dostala do složité finanční situace. Přímo na výši starobního důchodu evidence na úřadu práce nemá vliv.

S pozdravem

Václav Krása