Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Časové ohraničení brigádnické činnosti při PID

Autor Tříska M.
Předmět Časové ohraničení brigádnické činnosti při PID
Dotaz

Dobrý den,

jsem několik let v PID. Přiznali mi ho podle paragrafu 39 odstavce 2 C) dle zákona 155/95 Sb. s doložkou neschopen pracovat za mimoř.
podmínek.

Chtěl bych se pokusit najít nějakou brigádu, ale mám strach, abych o PID nepřišel, protože zaměstnání na plný úvazek bych pravděpodobně nezvládl. 
Z některých dotazů v poradně jsem si odvodil, že je při tomto typu invalidity možné pracovat nárazově při krátkodobé brigádě, ale jak by asi měla být časově omezena doba takové brigády, abych neměl problémy s PID?

Děkuji za odpověď. Tříska.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Třísko,

nedokážu takto odpovědět. Odhaduji, že dva tři měsíce asi není problém.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.