Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Brigády-počet odpracovaných hodin při ID 3.stupně

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět Brigády-počet odpracovaných hodin při ID 3.stupně
Dotaz

Dobrý den,

už vím, že pro udržení ID 3.stupně, pokud "nejsem schopen práce za zcela mimořádných podmínek", bych měl pracovat max. 3 hodiny denně, abych neriskoval ztrátu ID. Proto by mě zajímalo, zda při brigádě zařízené přes agenturu má ČSSZ možnost zjistit, kolik hodin jsem kdy odpracoval? S tím souvisí i další problém-zda lze ty 3 hodiny denně nějak "seskupovat" do více hodin najednou, např. 2 sedmihodinové brigády týdně? Práci jen na 3 hodiny denně těžko seženete.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

pokud z brigády budete platit sociální pojištění, tak lze předpokládat, že ČSSZ bude mít informaci, že pracujete a může tudíž zjiš´tovat v jakém rozsahu.

Samozřejmě, že můžete hodiny seskupovat. jde spíše o celkové pracovní zatížení během měsíce.

S pozdravem Václav Krása