Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

brigáda,zkrácený úvazek

Autor Gabriela Rupertová
Předmět brigáda,zkrácený úvazek
Dotaz

Dobrý den, pane doktore, chci se optat, opět mě nechala komise ve III. stupni. pro schizoafektivní poruchu, smíšený typ.  Již podle nového zákona.Jsem nyní v důchodu již 4 roky.

Má otázka na Vás zní, mohu vykonávaz alespoň nějakou brigádu např. uklízečku, pomocnou sílu v kuchyni, na  jaký úvazek....,vyzkoušela jsem již několik brigád, ale psychicky náročných, a tak jsem sama odešla.  Nebo pracovat v chráněné dílně??? Myslím, že činnosti, které jsem vypsala by mě neměly dělat až  tak velké psychické potíže, zkusila ych to, jelikož mám placení dluhů a můj důchod mi bohužel nestačí.

 

Mohu si tedy něco přividělat, jakou částku a jestli vůbec, si to mohu dovolit při III. stupni invalidity.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rupertová,

při pobírání ID III. stupně můžete mít pracovní brigády či nějakou pracovní činnost. Nemělo by to však být více než asi třetinu pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása