Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

brigáda při PID

Autor Amálka
Předmět brigáda při PID
Dotaz

Dobrý den,

je mi 35 a jsem v PID. Chtěla bych víc mezi lidi, jít do práce. Ale mám strach z odebrání důchodu, protože pravidelně pracovat bych asi nezvládla. Brigáda, nebo dohoda o pracovní činnosti se také hlásí OSSZ a posudkovému lékaři? Děkuji za odpověď. Amálka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Amálko,

pracovat při PID můžete pokud máte důchod přiznán  podle  §  39 odst.  2,  písm.  b), to je  pro  trvale  zhoršené  pracovní  a životní podmínky. V případě, že  máte důchod přiznán podle písm. a) můžete dělat jen dočasně. Nejlépe je pracovat na smlouvu DPP, ale  to je možné jen 150 hodin  u jednoho zaměstnavatele za rok.

S pozdravem Václav Krása