Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

brigáda

Autor Michal Pytela
Předmět brigáda
Dotaz

Dobrý den!

Chci se zeptat, mám invaliditu 3. stupně a chtěl bych si přivydělat na nějaké brigádě. Jaký je rozdíl mezi DPP a DPČ?  Jak jsem pochopil tak se hned neoznamuje na sociálce, že pracujete brigádně, a to bych potřeboval, mám strach aby mi hned nevzali důchod.

S pozdravem

Michal Pytela

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pytelo,

u smlouvy DPP se do výše 10 000,- korun měsíčně neplatí zdravotní ani sociální pojištění. U smlouvy DPČ se odvádí zdravotní a sociální pojištění tak jako u trvalého pracovního poměru. Pokud pobíráte ID III. stupně a nemáte v rozhodnutí o ID napsáno, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji nepracovat déle než 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.