Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Blažková

Autor Božena
Předmět Blažková
Dotaz

Dobrý večer, pane Kráso.

Omlouvám se předem, že obtěžuji se svým dotazem.

Do starobního důchodu mám 2 roky a 4 měsíce. Od listopadu 2011 jsem z důvodu plicního onemocnění na neschopence a léčbě kortikoidy. V současné době můj zdravotní stav nedovoluje, abych zastávala svoje stávající zaměstnání a tak bych si ráda požádala o invalidní důchod. Ráda bych se zeptala, jestli při ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů či při vyřízení žádosti o invalidní důchod mám nárok na odstupné. V současném zaměstnání pracuji přes 20 let.

Děkuji za odpověď a zdravím....BB

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Boženo,

¨pokud bude ukončen Váš pracovní poměr ze zdravotních důvodů, tak nemáte nárok na odstupné.

S pozdravem Václav Krása