Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Beran

Autor petr
Předmět Beran
Dotaz

Dobry den pane Krasa mam na vas dotaz mam bechtereva zadal jsem o invalidni duchod ten mi byl schvalen mam sedmdesat procent invaliditu treti stupen ale v praze mi to zamitli jelikoz nemam pet let placeno socialni pojisteni praci nemuzu sehnat s mim onemocnenim takze jsem uplne bez prostredku beru pouze 3400kc od uradu prace tak bych vas chtel poprosit o radu kam se obratit nebo jak postupovat dal predem dekuji za odpoved.Beran petr.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Berane,

v této věci Vám nemohu poradit, pokud nemáte splněný počet let pojištění, tak můžete pobírat pouze dávky hmotné nouze. je důležité, abyste si nějaké zaměstnání našel, jinak Váš starobní důchod bude činit jen základní část, což je 2720,- korun. ještě Vám doporučuji, abyste požádal o příspěvek na bydlení, případně, pokud potřebujete nějaké služby, tak byste mohl požádat o příspěvek na péči. vše vyřídíte na Úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása