Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

bechtěrev a možnost pracovat

Autor jiří Karas
Předmět bechtěrev a možnost pracovat
Dotaz

Vážený pane Kráso,

na web.stránkách bechtěreviků se neustále dohadujeme,zda je možné si při ID III přivydělat. Dle mého názoru to žádný zákon neupravuje a už vůbec ne výši výdělku. Je to vše v pravomoci posudkového lékaře,aby vám ev.ID na základě vaší prac.činnosti odebral,či snížil? Je to legislativně asi neošetřené a záleží na libovůli pos.lékaře. Děkuji.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karasi,

v zásadě máte pravdu, žádný zákon nezakazuje pracovat při pobírání ID. Zároveň však při pobírání ID se nemůžete přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Z toho lze implikovat, že příjemce ID by neměl mít trvalý pracovní poměr, a to  s vyjímkou ID, vyměřeného podle § 39, odst. 4, písmeno f) kde je uvedeno, že osoba může pracovat za zcela mimořádných pracovních podmínek.

S pozdravem Václav Krása