Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ankulosujici spondylitis

Autor Nadija Isakova
Předmět ankulosujici spondylitis
Dotaz Dobry den mam dotaz muže zamestnavatel nařidit dělníku dělat nočni smněny pokut ma zdravotni problémy ankulosujici spondylitis 2 stupně,zavodni lekař my říkal že mam nárok na invalidni duchod,jestli mužu dělat na plny uvazek nebo na skraceny uvazek děkuju za odpovet.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Isaková,

záleží na tom, jak máte podepsanou ptracovní smlouvu. Pokud tam máte, že Vám může být nařízena i práce při noční směně, tak to je asi problém. Každý zaměstnanec musí mít zdravotní prohlídku závodním lékařem a ten by měl určit, zda můžete dělat v nočních hodinách. To, že Vám lékař řekl, že byste měla nárok na invalidní důchod nic neznamená. Měl by se jasně vyjádřit, zda můžete v nočních hodinách dělat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji