Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Akutní dotaz - spěchá

Autor Luci
Předmět Akutní dotaz - spěchá
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Dnes jsem ze zdravotních důvodů ukončila školu a tím pádem jsem přestala být i studentkou. Jsem těžce zrakově postižená a jsem držitelkou plného invalidního důchodu ve 3. stupni. Trvalé bydliště mám sice ve Varech, ale nyní žiji v Praze. Prosím Vás o zodpovězení otázek. Zajímá mě:

a) zda při tomto 3. stupni invalidity mi zdravotní a sociální pojištění platí dále stát?

b) kdyby mi platil zdravotní a Soc. pojištění stát, tak zda se musím hlásit na úřad práce ve Varech?

c) kolik hodin týdně mohu pracovat

 

Děkuji moc. Přeji hezký zbytek dne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

při pobírání ID III. stupeně jste sociálně i zdravotně pojištěna a pokud nemáte v rozhodnutí uvedeno, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji pracovat nejvíce 3 hodiny denně, jinak byste mohla mít problém s Vaším ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji