Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

agenturní zaměstnávání invalidů

Autor Tomáš Kovařík
Předmět agenturní zaměstnávání invalidů
Dotaz

Dobrý Den, dozvěděl jsem se, že jako osoba invalidní ve druhém stupni nemohu pracovat přes agenturu práce. Invalidita spočívá u mé osoby v schizofrenii. Podle jedné z agentur práce a to jobcentrum.cz jsem se písemnou elektronickou formou dozvěděl, že nemůže zaměstnávat osoby invalidní, s tím, že mi napsali o tom, že by se vše mohlo vrátit zpátky a mohly by se zaměstnávat osoby invalidní. Ještě napsali, že by se agenturním zaměstnáváním invalidů mělo projednávat v poslanecké sněmovně v létě. Vrátí se tento zákon k projednání znovu a kdy by mohla nabýt jeho účinnost?

Jinak mám ještě jeden dotaz: Musí agentura práce vystavit člověku "potvrzení o zaměstnání" a také "evidenční list důchodového pojištění"?

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

zaměstnávání příjemců ID prostřednictvím agentur práce by se mělo po přijetí novely zákona o zaměstnanosti opět umožnit. Bude to však ještě nekolik měsíců tvrvat.

S pozdravem Václav Krása