Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

3.stupeň invalidity

Autor Novák
Předmět 3.stupeň invalidity
Dotaz

Dobrý den. Během pracovní neschopnosti pravděpodobně vzhledem k mému špatnému zdr.stavu získám PID - resp. 3 stupeň. Zatím mám 2.stupeň. Chci se zeptat, co bude následovat po příp. přiznání 3.stupně? Skončí pak automaticky neschopenka, nebo může trvat i nadále?  Musí skončit i pracovní poměr?  Děkuji. Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

pracovní neschopnost Vám musí ukončit Váš ošetřující lékař. Při přiznání PID je možné čerpat PN nejvíce 70 dní v roce. V případě, že nebudete mít přiznán ID s poznámkou, že jste osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak je nezbytné, abyste upravil svůj pracovní poměr. Pokud byste pracoval na plný úvazek, pravděpodobně by Vám byl PID odebrán. Osobně doporučuji při pobírání PID, rozsah pracovní doby zhruba v jedné třetině.

S pozdravem Václav Krása