Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

3hodiny den

Autor martin
Předmět 3hodiny den
Dotaz

Dobry den!Ja vim 3 hodiny dene pracovat je jiste hezka vec,ale dnes jaksi nerealna,proc to zde radite?Dnes chteji bud na plny uvazek nebo vubec.Vzdyt na jedno misto je x zdravych zajemcu.

Staci uplne,ze slecna ma PID.At si zkusi jit na nakou nabidku a rict ze ho ma.Vsadim se ze uz se ji neozvou..Vyhoda PId je ze ji nemuze sikanovat urad prace...to je vyhoda,nejake posilani na postu u castecnych invalidu

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

odpovídám tak proto, že dostávám dotazy, zda mohou lidé pobírající ID III. stupně pracovat. Žádný právní předpis neomezuje pracovní aktivitu příjemců ID III. stupně. Na druhou stranu velmi dobře vím, že při kontrole pobírání ID dochází často ke snižování stupně ID či odebírání stupně ID.

S pozdravem Václav Krása