Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

3 stupen ivalidity

Autor Vítek
Předmět 3 stupen ivalidity
Dotaz

Dobry den pane Krása. Od roku 2009 pobírám inv. důchod 1 stupně, nyní se mi zhoršil stav natolik ,že mi byl přiznán 3 stupen. Do dnešního dne jsem měl pracovní smlouvu na plny úvazek.  Nyní můžu pracovat jen za minořadnych podmínek. Rozhodl jsem se že nebudu raději do zaměstnání docházet z důvodu zhoršování stavu ani na zkráceny uvazek,např 2hod denně. Jak správně ukončit pracovní poměr a jaké dokumenty k tomu zapotřebí.    Děkuji Vítek                                        

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vítku,

pokud máte přiznaný ID III. stupně dle § 39, odst. 4, písmene f), tak můžete pracovat bez omezení a bylo by škoda, abyste nepracoval, pokud Vám to ještě jde. Neměl byste být postižen na důchodu. Samozřejmě, zkrátit úvazek si můžete.

S pozdravem Václav Krása