Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2x zkrácený pracovní poměr či brigáda

Autor Silvie Krpcová
Předmět 2x zkrácený pracovní poměr či brigáda
Dotaz

Dobrý , ráda bych se zeptala, jestli je možné pracovat s ČID na 2x zkrácené pracovní poměry nebo ne, jak je tomu u HPP. Možnost brigády u ČID se zkráceným úvazkem je nebo také ne? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krpcová,

při pobírání ID I. nebo II. stupně není žádné omezení pracovní činnosti a tak můžete mít několik pracovních smluv různého charakteru.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.