Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2 stupen ID.

Autor Miloslav
Předmět 2 stupen ID.
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Chci se prosím vás optat,byl mě odebrán PID.na 2.stupen i když my byl rozhodnut před 3 lety až do 31.8.2012. tak zda nabívá právní moci k tomuto datumu či se datum krátí.A ještě zda je nutné či potřeba ze zákona se přihlásit na Uřadu práce<protože asi stejně žádné peníze nepřidají a práci na par hodin neseženou.Dík za odpovězení a s pozdravem M

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miloslave,

pokud Vám byl PID přiznán před 1. 1. 2010, tak Vám bude ještě 13 měsíců vyplácen v plné výši, protože Vám byl vyměřen důchod podle jiného způsobu posuzování o proti tomu, který je platný od 1. 1. 2010. Doporučuji Vám se přihlásit na Úřad práce jako uchazeč o zaměstnání, a to i přesto, že zdravotní pojištění máte placené od státu z důvodu pobírání ID II. stupně. Evidence na ÚP je důležitá pro započítávání do odpracované doby pro nárok na starobní důchod. Do nároku se počítá 1 rok v evidenci na ÚP. Pokud je Vám více jak 55 let, budou Vám počítány tři roky do nároku.

S pozdravem Václav Krása