Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2. odvolání ke snížení stupně invalidity

Autor Vlastimil
Předmět 2. odvolání ke snížení stupně invalidity
Dotaz

Vážený pane Kráso,

obracím se na Vás s následujícím dotazem a prosbou . Mnoho let jsem pobíral plný invalidní důchod. V tomto roce jsem byl předvolán opět ke komisi, kde jsem vyplnil i přiložený profesní dotazník. Podařilo se mi totiž sehnat zaměstnání v centru pro postižené děti, kde mi zaměstnavatel vyšel vstříc a mohu zde pracovat i se svými tělesnými postiženími. Bohužel však na základě tohoto zaměstnání na částečný pracovní úvazek, kde mi zaměstnavatel vytvořil pro mne mimořádné podmínky pro mou práci, mi byl snížen plný ID na částečný s tím, že i když je patrné, že se můj zdravotní stav nezlepšil, spíše naopak, integroval jsem se a tudíž je mi snížen ID.

Odvolal jsem se podáním námitky, bohužel neúspěšně. Cítím se tak nějak potrestán za mou snahu nesedět doma, ale zkusit ještě pracovat, a tak bych ještě rád podal nějaké odvolání. Snad pro ten pocit, že jsem udělal vše a víc nejde.

Prosím Vás proto, zda byste mi neposkytl informaci, jak nyní postupovat, kam se odvolat, kde najít podklady...

Děkuji Vám mockrát.  Vlastimil

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vlastimile,

doporučuji Vám, abyste do dvou měsíců podal správní žalobu. Posudkový lékař má zkoumat pokles pracovních schopností a nikoliv to, zda zrovna pracujete. Pokud byste přišel o současné zaměstnání, tak byste zůstal pouze s ČID, protože se domnívám, že by Vám byl těžko ID vrácen. Pokud máte přímo v posudku napsáno, že se Váš zdravotní stav nezlepšil, tak není důvodem snížení invalidního důchodu skutečnost, že zrovna pracujete, a to ještě pouze na částečný úvazek. Budu rád, kdybyste mi na moji adresu v.krasa@nrzp.cz napsal podrovnosti tohoto případu a dále spojení na Vás, případně kopii posudku, kde se uvádí, že se Váš zdravotní stav nezměnil. Napiště mi taky prosím, zda byste souhlasil s medializací tohoto případu.

S pozdravem Václav Krása