Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2 dotazy

Autor Milos Karlíček
Předmět 2 dotazy
Dotaz

Dobrý den pane  Kráso.Omlouvám se,ale měl jsem na Vás dotaz,ale nemohu se ho dohledat tak se optám ještě jednou.Jsem v PID.bez ZTP¨-TP,ale nemám se čím o důchodu proukazovat<např.při hledání brigády a pod> protože jedinné co mám je rozhodnutí ČSSZ.a zda je možno vlastnit nějaký doklad jinný o důchodu?a pak vždy když najdu nějaký přivýdělek třeba i v chráněné dílně tak se nejdřív ptají zda jsem hlášen na Úřadu práce tak se Vás chci optat zda jako PID.se dá nahlásit na tom to Úřadu.Děkuji za odpovězení a spozdravem hezkého dne M.Karlíček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karlíčku,

pokud hledáte zaměstnání tak jediným dokladem je rozhodnutí o přiznání PID. Pokud nemáte v rozhodnutí, že jste osoba, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak na úřadě práce Vás nemohou zaregistrovat jako uchazeče o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o zaměstnání, což je nižší statut. Zaměstnavatele se ptají, protože na uchazeče o zaměstnání  mohou čerpat další benefity.

S pozdravem Václav Krása