Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2 dotazy

Autor Josef Hufnagl
Předmět 2 dotazy
Dotaz

Dobry den, dekuji Vam za predeslou radu a mam na Vas dva dotazy. Byl mi zvysen ID z I st. na III st. coz jsem ani nedoufal ze by se to mohlo povez. Muj prvni dotaz zni delam na zkraceny uvazek ve skolstvi a ptam se jestli se timto zvyseni pro me neco meni tzn. jestli muzu na stavajicim miste pracovat dal na zkraceny uvazek ? A druhy dotaz jestli nahodou nevite kde najdu prehled na co mam pri III st. narok. Dekuji predem za odpoved a mejte se krasne. Josef Hufnagl       

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hufnágle,

při ID III. stupně máte nárok pouze na slevu na dani z příjmů a můžete pracovat na zkrácený pracovní úvazek. Další dávky a pomoc lze získat na základě zákona č. 329/2012 Sb., o poskytování dávek OZP a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. O tuto pomoc můžete žádat na úřadu práce, ale nejsou nijak podmíněny přiznáním ID. Musíte projít novým hodnocením zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása