Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ivalidita z 3st na 2st a socialní pojištění

Autor Hana Králíková
Předmět ivalidita z 3st na 2st a socialní pojištění
Dotaz

Dobrý  den  Vážený pane předsedo . Mám dotaz Dnes  mi při kontrole posudkového lékaře zmenili ivaliditu z 3 st na 2st mám to pro psychické potíže a poiruchu spánku Byla sem v plném invalidním skoro 8 let a mám dotaz jesrli ty léta co sem byla v. důchodu se mi započítávaj do starobního důchodu kam bych měla odejít příští rok v říjnu. A jestli se mám přihlásit na pracovní ůřad. Děkuji moc za odpověd a spřáním krásného dne. P. Králíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

uplynulých 8 let Vám bylo započítáno do nároku na starobní důchod. Doporučuji Vám se okamžitě přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Vzhledem k tomu, že Vám je více než 55 let, tak takto můžete být v evidenci ÚP tři roky a všechny tři roky Vám budou započítány do odpracované doby a započítány do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása