Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a pracovní úvazek

Autor Miluše Podhorná
Předmět ID a pracovní úvazek
Dotaz

Dobrý den,od prosince mně byl přiznám ID 1. stupně. Zaměstnavateli jsem tuto skutečnost oznámila abych nezatajila žádné informace o mých dalších příjmech. Na základě toho mně bylo sděleno, že mně sníží můj pracovní úvazek, který již nemám úplný. Je tento postup správný? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Podhorná,

postup zaměstnavatele není správný. Pokud vykonáváte zaměstnání, které Vám nedělá velké obtíže, můžete pracovat na plný úvazek. Bez Vašeho souhlasu Vám nemůže zaměstnavatel snížit pracovní úvazek. Musel by to odůvodnit organizačními změnami v organizaci. Doporučuji Vám, abyste se snížením úvazku nesouhlasila.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.