Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Eva
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, v dubnu tohoto roku mi byl přiznán invalidní důchod II. stupně, koncem května mi končí nemocenská a mám se vrátit spět do práce.Byla jsem u zaměstnavatele se dohodnout o nástupu do práce s tím že bych potřebovala zkrátit prac. dobu, zaměstnavatel mi prac. domu zkrátit nechce. Chtěla jsem se zeptat co mám dělat ? jaké mám možnosti ? Když dám výpověď a půjdu na úřad práce, bude mi vyplácena podpora ?  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den Eva

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

¨zaměstnavatel je v zásadě povinen Vám v této věci vyhovět. Podle § 241, odst 2  zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce by měl zaměstnavatel umožnit zaměstnání na kratší pracovní úvazek, nebrání li tomu vážné provozní důvody. Poklud však zaměstnavatel nebude chtít za žádnou cenu vyhovět, tak bohužel nemáte možnost si zkrácenou pracovní dobu vynutit. Doporučuji Vám však, abyste nedávala výpově´d sama. Pokud by Vám dal výpověď z důvodu nadbytečnosti, máte nárok na odstupné a podporu v nezaměstnanosti. U ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů nemáte bohužel nárok na odstupné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.