Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace zaměstnavateli a osoba invalidni ve II stupni

Autor tomáš
Předmět dotace zaměstnavateli a osoba invalidni ve II stupni
Dotaz Dobrý Den, jsem momentálně osobou invalidní ve druhém stupni a pracuji u zaměstnavatele, který má nárok přes moji osobu na dotaci. Mám smlouvu uzavřenou na 30 hodin/týdně + přesčasy. Jak si spočítat nebo zjistit jakou výši dotaci dostane zaměstnavatel? Potřebuje zaměstnavatel potvrzení o zaměstnání když jsem osobou invalidní přes OSSZ? Nejsem v aktivní politice zaměstnanosti na úřadu práce.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

zaměstnavatel může obdržet dle § 78 zákona o zaměstnanosti dotaci na mzdu ve výši 75 % vyplacené mzdy, maximálně však 8000,- korun měsíčně. Dále může uplatnit výdaje na zaměstnávání OZP ve výši maximálně 2000,- korun měsíčně.

zaměstnavatel potřebuje mít potvrzení o tom, že zaměstnanec je invalidní, to znamená, že pobírá ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.