Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

...

Autor ivet
Předmět ...
Dotaz Dobry den p. Kráso potrebuji vaší radu mam invalidni duchod 1.stupne bydlim se synem v byte od vydelava ja mam pouze duchod manzel od nas odesel nechal nam byt ...nejsem vedena na urade prace mam na nejakou davku narok dekuji ivet

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivet,

jako příjemce ID I. stupně jste zdravotně pojištěna, ale pokud nejste vedena na ÚP, není Vám část doby evidence počítáná do odpracované doby a to je chyba. Teoreticky byste mohla mít asi nárok na příspěvek na bydlení, ale to záleží na součtu příjmů Vašeho a Vašeho syna, protože bydlíte ve společné domácnosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.