Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

...

Autor ivet
Předmět ...
Dotaz dobrý den potřebovala bych poradit je 42 let mám čid 1.stupně a jsem vedená na ůřadě rok a půl jestli být pořád vedená na ůřadě když mám čid nikdo mě neumí vysvětlit jestli musím chodit na uřad prace práci mi stejnak žádnou nenabízeji kdo za mě platí sociální a zdravotní pojištění a kde by jsem se na vše mohla informovat děkuji za odpověd... ivet

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivet,

pokud jste v evidenci ÚP déle jak rok, tak Vám již není započítávána evidence do odpracované doby nároku na starobní důchod. takže z tohoto důvodu byste nemusela být již v evidenci ÚP. Výhodou evidence na ÚP je snažší přístup k dávkám obecně, například příspěvek na bydlení a podobně. Pokud však nejste v hmotné nouzi, tak pro Vás nemá velký smysl tato evidence.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.