Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

----

Autor iveta
Předmět ----
Dotaz Dobrý den ráda bych se Vás zeptala mám částěčný invalidní důchod 1.stupně kolik si můžu vydělat jak brigádou tak na smlouvu .Musím být zaevidovaná na uřadě práce kdo by za mě platil sociálni a zdravotní pojištěni dekuji ivet

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

jako příjemce ID I. stupně za Vás zdravotní pojištění platí stát. Pokud nejste evidována na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, tak Vám není započítávána odpracovaná doba do nároku na starobní důchod. proto Vám doporučuji, abyste se zaevidovala.

při ČID I. stupně nemáte prakticky žádné omezení ve výši příjmu. Doporučuji Vám, abyste uzavřela pracovní smlouvu řádnou nebo na pracovní činnost, aby za Vás bylo placeno sociální pojištění a měla jste tak výdělejk na důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.